€24.57
% €24.93 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025024 P/N: NSYMM48 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMM48 Einfache Montageplatte H400xB800mm aus verzinktem Stahl"
Schneider Electric Simple mounting plate H400xB800mm made of galvanized steel
Schneider Electric NSYMM48
EAN 3606480183355
Description
Cette plaque de montage simple convient aux coffrets PanelSeT CRN, S3D, S3X, PLM. Elle est polyvalente et en acier galvanisé. Le montage se fait étape par étape ou par fixation directe sur goujons (vis M8). La charge admissible est de 90Kg.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 400mm |
|---|---|
| Breite | 800mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMM48 |
|---|---|
| EAN | 3606480183355 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 5.14 kg |
| Weight (Package) | 5.14 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution enclosure Mounting plates assembly Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















