€7.89
% €8.01 (1.5% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025005 P/N: NSYMM2540 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMM2540 Simple Mounting Plate H250xW400mm Made of Galvanized Steel"
Schneider Electric Simple Mounting Plate H250xW400mm Made of Galvanized Steel
Schneider Electric NSYMM2540
EAN 3606480183256
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 250mm |
|---|---|
| Breite | 400mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMM2540 |
|---|---|
| EAN | 3606480183256 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 1.1 kg |
| Weight (packaged) | 1.1 kg |
Designations
Aluminum Mounting Plate Insulating Material Mounting Plate Mounting Plate Mounting Plate Assembly Mounting Plate for Distribution Enclosures Plastic Mounting Plate Sheet Steel Mounting Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















