€102.50
% €104.01 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024970 P/N: NSYMF88 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMF88 Mikroperf. Montageplatte H800xB800m. Öffng. Durchm. 3,6mm auf 12,5mm Abstand"
Schneider Electric Microperf. Mounting plate H800xB800m. Opening Diam. 3.6mm at 12.5mm spacing
Schneider Electric NSYMF88
EAN 3606480183133
Description
Ce châssis perforé convient aux coffrets polyester S3D, S3X, PLM. Les trous mesurent 3,6mm de diamètre sur pas de 12,5mm. L'accès de montage est polyvalent. L'emplacement de montage se fait sur glissière ou directe sur goujons arrière (vis M8). La charge admissible est de 150kg. Il est en acier galvanisé.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 750mm |
|---|---|
| Breite | 750mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMF88 |
|---|---|
| EAN | 3606480183133 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 10.6 kg |
| Weight (Package) | 10.6 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Assembly group mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution enclosure Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















