€43.74
% €44.39 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024967 P/N: NSYMF66 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMF66 Mikroperf. Montageplatte H600xB600m. Öffng. Durchm. 3,6mm auf 12,5mm Abstand"
Schneider Electric Microperf. Mounting Plate H600xB600 with Opening Diam. 3.6mm at 12.5mm Distance
Schneider Electric NSYMF66
EAN 3606480183102
Description
Ce châssis perforé convient aux coffrets polyester S3D, S3X, PLM. Les trous mesurent 3,6mm de diamètre sur pas de 12,5mm. L'accès de montage est polyvalent. L'emplacement de montage se fait sur glissière ou directe sur goujons arrière (vis M8). La charge admissible est de 135kg. Il est en acier galvanisé.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 550mm |
|---|---|
| Breite | 550mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMF66 |
|---|---|
| EAN | 3606480183102 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 4.5 kg |
| Weight (Package) | 4.5 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















