€24.57
% €24.93 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024963 P/N: NSYMF54 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMF54 Mikroperf. Montageplatte H500xB400m. Öffng. Durchm. 3,6mm auf 12,5mm Abstand"
Schneider Electric Micro-perf. Mounting plate H500xW400mm with openings diam. 3.6mm at 12.5mm spacing
Schneider Electric NSYMF54
EAN 3606480183065
Description
Plaque de montage microperforée pour S3D, S3X et Thalassa PLM Les dimensions sont (H) 500 mm x (L) 400 mm. Les dimensions sont réversibles : il peut être installé dans un coffret aux dimensions inversées. Cette plaque de montage a des trous de 3,6 mm de diamètre avec un pas de 12,5 mm qui permettent un accessoire de montage polyvalent Il peut être fixé à l'aide d'un emplacement de montage sur glissière ou par fixation directe sur des goujons (vis M8). Fabriqué en acier galvanisé, ce qui le rend durable et résistant. La charge permanente admissible est de 90 kg.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 450mm |
|---|---|
| Breite | 350mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMF54 |
|---|---|
| EAN | 3606480183065 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 2.4 kg |
| Weight (Package) | 2.4 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution enclosure Mounting plates assembly Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















