€22.40
% €22.73 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024962 P/N: NSYMF53 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMF53 Mikroperf. Montageplatte H500xB300m. Öffng. Durchm. 3,6mm auf 12,5mm Abstand"
Schneider Electric Micro-perforated mounting plate H500xB300 with openings diam. 3.6mm to 12.5mm apart
Schneider Electric NSYMF53
EAN 3606480199073
Description
Piastra di montaggio microforata per PanelSeT CNR, S3D, S3X, PLM. Per cassetta di A 500 x L 300 mm. Con fori diam 3,6 mm su passo 12,5 mm. Accesso di montaggio multifunzione. Posizione di montaggio su guida scorrevole o fissaggio diretto su perni posteriori (viti M8). 60 Carico ammissibile in kg. Acciaio zincato. Grazie alle dimensioni reversibili può essere installata in una cassetta con dimensioni invertite.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 450mm |
|---|---|
| Breite | 250mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMF53 |
|---|---|
| EAN | 3606480199073 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 1.64 kg |
| Weight (Package) | 1.64 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution enclosure Mounting plates assembly Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















