€19.64
% €19.93 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024960 P/N: NSYMF43 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMF43 Mikroperf. Montageplatte H300xB400m. Öffng. Durchm. 3,6mm auf 12,5mm Abstand"
Schneider Electric Micro-perforated Mounting Plate H300xB400mm with Opening Diam. 3,6mm on 12,5mm Distance
Schneider Electric NSYMF43
EAN 3606480183041
Description
Plaque de montage microperforée pour coffrets PanelSeT S3D, S3X et Thalassa PLM. Les dimensions sont (H) 400 mm x (L) 300 mm et sont réversibles : elle peut être installée dans un coffret aux dimensions inversées. Cette plaque de montage a des trous de 3,6 mm de diamètre avec un pas de 12,5 mm ce qui permet de monter des accessoires à usages multiples. Il peut être fixé à l'aide d'un emplacement de montage sur glissière ou par fixation directe sur des goujons (vis M8) Fabriqué en acier galvanisé, ce qui le rend durable et résistant. La charge permanente admissible est de 60 kg.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 350mm |
|---|---|
| Breite | 250mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMF43 |
|---|---|
| EAN | 3606480183041 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 1.3 kg |
| Weight (Package) | 1.3 kg |
Designations
Aluminum Mounting Plate Insulating Material Mounting Plate Mounting Plate Mounting Plate Assembly Mounting Plate for Distribution Enclosures Plastic Mounting Plate Steel Sheet Mounting Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















