€421.02
% €427.21 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024836 P/N: NSYID206 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYID206 PanelSeT SF/SM-Innentür, Volltür, 2000x600mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Internal Door, Full Door, 2000x600mm
Schneider Electric NSYID206
EAN 3606485127040
Description
Spasial serien består av stål Bokser typeS44,S57,S24 og SDB , Veggmonterte skap type S3D Veggmonterte S3X og S3Dxex skap, Gul vmonterte skap type SF,SM,SMX og SFX Kontrollpulter type SD, SDFog SDX , X i slutten betyr rustfrieskap. Alle bokser og skap er lakkert i farge RAL7035 som standard.Bokser og skap i IP grad : IP55 eller IP66. Godkjent etter Bureau Veritas, UL og Germ anischer LLoyd . Gulvskap Type SM, leveres ferdig sammensatt, mens type SF leveres som kit eller i deler.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Innentür |
|---|---|
| Ausführung als Sichttür | |
| Ausführung als Tür für Trennschalterverriegelung | |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 2000mm |
| Tiefe | 20mm |
| EMV-Ausführung | |
| Werkstoff | Stahl |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYID206 |
|---|---|
| EAN | 3606485127040 |
| ETIM | EC000747 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN614011 |
| Weight | 26 kg |
| Weight (Package) | 26 kg |
Designations
Cabinet door Clear door Closed door Decorative door Door Door / Operator panel (switchgear) Door for cabinet Door for cavity wall distributor Door for isolator interlocking Door with viewing window Door/Operator panel (switchgear) Frame Frame with door Full glass door Glass door Hinged door Interior door Lock and hinged door Lock door Operator panel Plastic door Smoked glass door Steel door Steel sheet door Transparent door Viewing door
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















