€48.26
% €48.97 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024739 P/N: NSYECPLAZ74G Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYECPLAZ74G Polyester-Kabeleinführungsplatte für Vers. PLAZ oder PLAZT B750xT420 mm"
Schneider Electric Polyester Cable Entry Plate for Version PLAZ or PLAZT W750xD420 mm
Schneider Electric NSYECPLAZ74G
EAN 3606485405322
Description
Polyester-Kabeleinführungsplatte für Vers. PLAZ oder PLAZT B750xT420 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 710mm |
| Höhe | 342mm |
| Stärke | 4mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYECPLAZ74G |
|---|---|
| EAN | 3606485405322 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 1341ad4e-77b9-40e3-bab0-32043fbc5959 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 1.7 kg |
| Weight (Package) | 1.7 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty flange small enclosure Entry flange for small enclosure Entry flange for small enclosure/switch cabinet Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for switch cabinet Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Membrane flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















