€69.31
% €70.33 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024721 P/N: NSYECB1M153 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYECB1M153 PanelSeT SF/SM-Erdungsschiene, M5, 1m"
Schneider Electric Spacial SF/SM Grounding Bar, M5, 1m
Schneider Electric NSYECB1M153
EAN 3606480148705
Description
Barrette de mise à la terre avec 87 points pour enveloppes PanelSeT. Le filetage ISO est M5. La longueur est de 1000 mm. Applications polyvalentes. Mode de fixation par les éléments de fixation. Fabriqué en laiton. Éléments de fixation et 1 barre inclus.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Anschlüsse | 87 |
|---|---|
| Bemessungsstrom | -A |
| Werkstoff | Messing |
| Oberfläche der Kontaktschiene | unbehandelt |
| Schienenlänge | 1000mm |
| Schienenbreite | 15mm |
| Schienenstärke | 3mm |
| Abstand zur Montageplatte | 1000mm |
| Montageart | Direktmontage |
| Montage horizontal | 1 |
| Montage vertikal | |
| Isolierter Einbau | |
| Max. Anziehdrehmoment | -Nm |
| Anschlussmaß Anschlussvorrichtung | M5 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYECB1M153 |
|---|---|
| EAN | 3606480148705 |
| ETIM | EC000329 |
| ECLASS | eClass_10_ACO373011 |
| Weight | 0.96 kg |
| Weight (Package) | 0.96 kg |
Designations
Distribution Grounding Rail EMC Shielding Bar Equilibrium Bar Grounding Bar Grounding Material Grounding Rail Rail Switchboard Grounding Rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















