€33.07
% €33.56 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024720 P/N: NSYECAV440 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYECAV440 Actassi, PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte mit Lüftungsschlitzen"
Schneider Electric Actassi, Spacial SF cable entry plate with ventilation slots
Schneider Electric NSYECAV440
EAN 3606480148958
Description
Volle afdekplaat met ventilatieroosters vast te maken op het binnenoppervlak van de onderkant of het dak of op een 6U-uitbreekpoort van de gereduceerde achterdeur. Gemaakt van plaatstaal en kan worden gecombineerd met andere soorten blindplaatjes. Geleverd met de bevestigingen die nodig zijn voor de installatie.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | sonstige |
| Breite | 435mm |
| Höhe | 15mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYECAV440 |
|---|---|
| EAN | 3606480148958 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 67feaae3-1a02-4290-bfbd-a29ec2a78217 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.61 kg |
| Weight (Package) | 0.61 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Control cabinet flange plate Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for control cabinet Flange small enclosure empty Foam rubber flange Foam rubber through flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/control cabinet Introduction plate Introduction plate for small enclosures Membrane flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Sealing flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















