€28.97
% €29.39 (1.43% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024711 P/N: NSYEC85 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC85 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 800x500mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, one-piece, clip attachment, 800x500mm
Schneider Electric NSYEC85
EAN 3606485126043
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 800 e 500 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 660mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC85 |
|---|---|
| EAN | 3606485126043 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 3.56 kg |
| Weight (Package) | 3.56 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry flange for small enclosures Cable entry flange for small enclosures/switch cabinet Cable entry plate Cable entry plate Cable entry plate for small enclosures Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for switch cabinet Foam gasket push-through flange Foam rubber flange Membrane flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















