€33.95
% €34.45 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024710 P/N: NSYEC841 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC841 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf., Clipbefest., 800x400mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable passage, clip fixing, 800x400mm
Schneider Electric NSYEC841
EAN 3606485126289
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 1 ingresso per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 800 e 400 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 15 x 25 ms La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 650mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC841 |
|---|---|
| EAN | 3606485126289 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 2.9 kg |
| Weight (Package) | 2.9 kg |
Designations
Cable entry Cable entry plate Cable gland flange Cable gland plate Cable gland plate for small enclosures Cable gland plate for small enclosures/switchgear Diaphragm flange Empty small enclosure flange Flange Flange insert Flange plate Foam rubber conduit flange Foam rubber flange Introduction plate Introduction plate for small enclosures Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Sealing flange Switchgear flange plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















