€91.83
% €93.18 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810024708 P/N: NSYEC8102 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC8102 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 2 Kabeldurchf. Clipbefest. 800x1000mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 2 cable entries, clip attachment, 800x1000mm
Schneider Electric NSYEC8102
EAN 3606480064166
Description
Piastra passacavi per applicazioni elettroniche con 2 ingressi per armadi PanelSeT SF Il prodotto è realizzato in acciaio zincato La piastra ha uno spessore di 1,5 mm La larghezza nominale è 800 mm, la larghezza utile è 616 mm e la larghezza reale è 644 mm L'altezza è di 24 mm La profondità nominale è 1000 mm Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 15 x 25 ms La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 644mm |
| Höhe | 24mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC8102 |
|---|---|
| EAN | 3606480064166 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 9.45 kg |
| Weight (Package) | 9.45 kg |
Designations
PG-segment flange plate cable entry cable entry flange cable entry flange for small enclosure cable entry flange for small enclosure/switchgear cable entry plate cable flange plate closure flange diaphragm flange empty small enclosure flange entry plate entry plate for small enclosure flange flange for meter cabinet flange insert flange plate flange plate for switchgear foam rubber flange foam rubber through-flange mounting flange nipple flange nipple strip plate switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















