€80.68
% €81.87 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024707 P/N: NSYEC8101 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC8101 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf. Clipbefest. 800x1000mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, 1 Cable Pass Through, Clip Mounting, 800x1000mm
Schneider Electric NSYEC8101
EAN 3606480064159
Description
Piastra passacavi per applicazioni elettroniche con 1 ingresso per armadi PanelSeT SF Il prodotto è realizzato in acciaio zincato La piastra ha uno spessore di 1,5 mm La larghezza nominale è 800 mm, la larghezza utile è 616 mm e la larghezza reale è 650 mm L'altezza è di 30 mm La profondità nominale è 1000 mm Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 15 x 25 ms La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 650mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC8101 |
|---|---|
| EAN | 3606480064159 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 8.03 kg |
| Weight (Package) | 8.03 kg |
Designations
Attachment Flange Cable Entry Cable Entry Flange Cable Entry Plate Cable Flange Plate Closure Flange Control Cabinet Flange Plate Control Cabinet Flange Plate Diaphragm Flange Entry Plate Flange Flange Insert Flange Plate Foam Rubber Flange Foam Rubber Pass-through Flange Meter Cabinet Flange Nipple Flange Nipple Strip PG-Segment Flange Plate Plate Small Empty Enclosure Flange Small Enclosure Entry Flange Small Enclosure Entry Plate Small Enclosure/Control Cabinet Entry Flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















