€55.00
% €55.81 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024706 P/N: NSYEC810 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC810 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 800x1000mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, Single Piece, Clip Attachment, 800x1000mm
Schneider Electric NSYEC810
EAN 3606480064142
Description
Piastra passacavi per applicazioni elettroniche per armadi PanelSeT SF Il prodotto è realizzato in acciaio zincato La piastra ha uno spessore di 1,5 mm La larghezza nominale è 800 mm e la larghezza utile è 616 mm L'altezza è di 20 mm La profondità nominale è 1000 mm e la profondità reale è 906 mm Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 20mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC810 |
|---|---|
| EAN | 3606480064142 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 8.002 kg |
| Weight (Package) | 8.002 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosure Entry flange for small enclosure/switch cabinet Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange insert Flange plate Membrane flange Meter cabinet flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Rubber grommet feed-through flange Rubber grommet flange Switch cabinet flange plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















