€76.11
% €77.23 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024705 P/N: NSYEC781 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC781 PanelSeT-SF1-Durchführungsplatte für Kabeleinführung,Schellen-Befest. 700x800mm"
Schneider Electric Spacial-SF1 Cable Entry Plate with Clamp Fixation, 700x800mm
Schneider Electric NSYEC781
EAN 3606480211508
Description
Piastra pressacavi multiuso da 1 ingresso per armadi elettrici PanelSeT SFN, Prismaset e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 700 e 800 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 700mm |
| Höhe | 800mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC781 |
|---|---|
| EAN | 3606480211508 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 5.49 kg |
| Weight (Package) | 5.49 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry plate Flange Flange insert Flange plate Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Rubber seal flange Rubber seal push-through flange Small enclosure entry flange Small enclosure entry plate Small enclosure/switch cabinet entry flange Switch cabinet flange plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















