€52.01
% €52.78 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024703 P/N: NSYEC751 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC751 PanelSeT-SF1-Durchführungsplatte für Kabeleinführung,Schellen-Befest. 700x500mm"
Schneider Electric Spacial-SF1 Penetration plate for cable entry, clamp attachment 700x500mm
Schneider Electric NSYEC751
EAN 3606480211485
Description
Piastra pressacavi multiuso da 1 ingresso per armadi elettrici PanelSeT SFN, Prismaset e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 700 e 500 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 700mm |
| Höhe | 500mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC751 |
|---|---|
| EAN | 3606480211485 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 3.16 kg |
| Weight (Package) | 3.16 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/switchgear Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Flange plate for switchgear Foam rubber flange Foam rubber penetration flange Meter cabinet flange Nipple flange Nipple strip PG-segment flange plate Plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















