€42.57
% €43.20 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024702 P/N: NSYEC682 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC682 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 2 Kabeldurchf. Clipbefest. 600x800mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, 2 Cable Pass., Clip Attachment, 600x800mm
Schneider Electric NSYEC682
EAN 3606485126463
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 2 ingressi per PanelSeT SFN e PanelSeT SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 600 e 800 mm. Il set contiene una piastra con guarnizione adesiva in poliuretano a 2 ingressi, sezione 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 450mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC682 |
|---|---|
| EAN | 3606485126463 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 4.28 kg |
| Weight (Package) | 4.28 kg |
Designations
Cabinet flange plate Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Circuit breaker panel flange plate Closing flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry plate Flange Flange plate Foam grommet flange Foam rubber flange Insert flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Small enclosure entry flange Small enclosure entry plate Small enclosure/cabinet entry flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















