€38.88
% €39.45 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024701 P/N: NSYEC681 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC681 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf. Clipbefest. 600x800mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable entry, clip fixation, 600x800mm
Schneider Electric NSYEC681
EAN 3606485126272
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 1 ingresso per PanelSeT SFN e PanelSeT SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 600 e 800 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 450mm |
| Höhe | 35mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC681 |
|---|---|
| EAN | 3606485126272 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 4.51 kg |
| Weight (Package) | 4.51 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Control cabinet flange plate Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/control cabinet Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for control cabinet Foam gasket feed-through flange Foam rubber flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















