€35.59
% €36.12 (1.47% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024700 P/N: NSYEC68 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC68 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 600x800mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, one-piece, clip mounting, 600x800mm
Schneider Electric NSYEC68
EAN 3606485126029
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e PanelSeT SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 600 e 800 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC68 |
|---|---|
| EAN | 3606485126029 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 4.16 kg |
| Weight (Package) | 4.16 kg |
Designations
PG segment flange plate attachment flange cabinet flange plate cabinet flange plate cable entry cable entry flange cable entry plate cable flange plate closure flange empty small enclosure flange entry flange for small enclosures entry flange for small enclosures/cabinet entry plate entry plate for small enclosures flange flange insert flange plate foam rubber flange foam rubber push-through flange membrane flange meter cabinet flange nipple flange nipple strip plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















