€37.65
% €38.20 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024699 P/N: NSYEC662 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC662 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 2 Kabeldurchf., Clipbefest., 600x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 2 cable passages, clip attachment, 600x600mm
Schneider Electric NSYEC662
EAN 3606485126456
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 2 ingressi per PanelSeT SFN e PanelSeT SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 600 e 600 mm. Il set contiene una piastra con guarnizione adesiva in poliuretano a 2 ingressi, sezione 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 15 x 25 ms La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC662 |
|---|---|
| EAN | 3606485126456 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 3 kg |
| Weight (Package) | 3 kg |
Designations
Blanking flange Cabinet flange plate Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/cabinets Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Flange plate for cabinets Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Unpopulated small enclosure flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















