€34.07
% €34.57 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024698 P/N: NSYEC661 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC661 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf., Clipbefest., 600x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable passage, clip fastening, 600x600mm
Schneider Electric NSYEC661
EAN 3606485126265
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 1 ingresso per PanelSeT SFN e PanelSeT SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 600 e 600 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 15 x 25 ms La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 35mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC661 |
|---|---|
| EAN | 3606485126265 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 3.22 kg |
| Weight (Package) | 3.22 kg |
Designations
PG segment flange plate cable entry cable entry flange cable entry plate cable flange plate closure flange empty small enclosure flange entry flange for small enclosures entry flange for small enclosures/switch cabinet entry plate entry plate for small enclosures flange flange insert flange plate foam rubber flange foam rubber push-through flange membrane flange meter cabinet flange mounting flange nipple flange nipple strip plate switch cabinet flange plate switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















