€26.21
% €26.60 (1.47% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024695 P/N: NSYEC65 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC65 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 600x500mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry panel, one-piece, clip attachment, 600x500mm
Schneider Electric NSYEC65
EAN 3606485126005
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 600 e 500 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC65 |
|---|---|
| EAN | 3606485126005 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 2.48 kg |
| Weight (Package) | 2.48 kg |
Designations
PG segment flange plate cable entry cable entry flange cable entry flange for small enclosures cable entry flange for small enclosures/switch cabinet cable entry plate cable flange plate closure flange empty small enclosure flange entry plate entry plate for small enclosures flange flange insert flange plate foam rubber flange foam rubber penetration flange membrane flange meter cabinet flange mounting flange nipple flange nipple strip plate switch cabinet flange plate switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















