€24.39
% €24.75 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024693 P/N: NSYEC64 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC64 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 600x400mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, Single-Piece, Clip Attachment, 600x400mm
Schneider Electric NSYEC64
EAN 3606485125992
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 600 e 400 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC64 |
|---|---|
| EAN | 3606485125992 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 1.94 kg |
| Weight (Package) | 1.94 kg |
Designations
Attachment Flange Cable Entrance Plate Cable Entry Cable Entry Flange Cable Entry Flange for Small Enclosure Cable Entry Flange for Small Enclosure/Switchgear Cable Flange Plate Closure Flange Diaphragm Flange Empty Small Enclosure Flange Entry Plate Entry Plate for Small Enclosure Flange Flange Insert Flange Plate Flange Plate for Switchgear Flange for Meter Cabinet Foam Rubber Flange Foam Rubber Through Flange Nipple Flange Nipple Strip PG Segment Flange Plate Plate Switchgear Flange Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















