€84.67
% €85.92 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024690 P/N: NSYEC6102 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC6102 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 2 Kabeldurchf. Clipbefest. 600x1000mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 2 cable feed-throughs, clip fastening, 600x1000mm
Schneider Electric NSYEC6102
EAN 3606480064104
Description
Elektronische Kabelverschraubungsplatte mit 2 Eingängen für PanelSeT SF-Gehäuse. Das Produkt besteht aus verzinktem Stahl. Die Platte ist 1,5 mm dick.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 444mm |
| Höhe | 24mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC6102 |
|---|---|
| EAN | 3606480064104 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 5.44 kg |
| Weight (Package) | 5.44 kg |
Designations
Cabinet flange plate Cabinet flange plate Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Closure flange Conduit entry plate Empty small enclosure flange Entry plate Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Small enclosure entry flange Small enclosure entry plate Small enclosure/cabinet entry flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















