€38.52
% €39.09 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024688 P/N: NSYEC610 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC610 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 600x1000mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, one-piece, clip attachment, 600x1000mm
Schneider Electric NSYEC610
EAN 3606480064081
Description
Elektronische toepassing kabelwartelplaat voor PanelSeT SF kasten Het product is gemaakt van gegalvaniseerd staal De plaat is 1,5 mm dik De nominale breedte is 600mm en de nuttige breedte is 416mm De hoogte is 20mm De nominale diepte is 1000mm en de echte diepte is 906mm Een kabelwartelplaat om de basisopening te bedekken De set bevat bevestigingselementen en 1 plaat De kabelwartelplaat moet worden gemonteerd op de onderzijde van de kast
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 20mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC610 |
|---|---|
| EAN | 3606480064081 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 5.58 kg |
| Weight (Package) | 5.58 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Control cabinet flange plate Empty small enclosure flange Flange Flange insert Flange plate Grommet flange Grommet-through flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/switchgear Introduction plate Introduction plate for small enclosures Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG-segment flange plate Plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















