€42.45
% €43.08 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024687 P/N: NSYEC482 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC482 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 2 Kabeldurchf. Clipbefest. 400x800mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 2 cable entries, clip mounting, 400x800mm
Schneider Electric NSYEC482
EAN 3606485126449
Description
Jest to wielofunkcyjna, dwuwejściowa płytka na przepusty kablowe do obudów elektrycznych PanelSeT SFN i PanelSeT SF. Produkt jest wykonany ze stali ocynkowanej. Nadaje się do obudów o nominalnej szerokości i głębokości odpowiednio 400 i 800 mm. Zestaw zawiera jedną płytkę z 2-wejściową, poliuretanową uszczelką samoprzylepną o przekroju 15 x 25 mm oraz elementy mocujące. Płytę montażową przepustu kablowego należy zamontować na spodzie obudowy. Produkt jest sygnowany jako Green Premium, z minimalnym użyciem niebezpiecznych substancji.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 250mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC482 |
|---|---|
| EAN | 3606485126449 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 2.4 kg |
| Weight (Package) | 2.4 kg |
Designations
Attachment flange Cabinet entry flange Cabinet/switchgear entry flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Entry plate Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber through flange Membrane flange Meter cabinet flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Small enclosure entry plate Switchgear flange plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















