€38.88
% €39.45 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024686 P/N: NSYEC481 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC481 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf. Clipbefest. 400x800mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable entry, clip mounting, 400x800mm
Schneider Electric NSYEC481
EAN 3606485126234
Description
Dit is een multifunctionele 1-ingang kabelwartelplaat voor PanelSeT SFN en PanelSeT SF elektrische kasten. Het product is gemaakt van gegalvaniseerd staal. Het is geschikt voor kasten met nominale breedte en diepte van respectievelijk 400 en 800 mm. De set bevat één plaat met 1-ingang, polyurethaan zelfklevende pakking met dwarsdoorsnede van 15 x 25 mm en bevestigingselementen. De kabelwartelplaat moet op de onderzijde van de kast worden gemonteerd. Dit product is gekwalificeerd als een grene premium, met een minimaal gebruik van gevaarlijke stoffen.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 175mm |
| Höhe | 35mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC481 |
|---|---|
| EAN | 3606485126234 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 2.74 kg |
| Weight (Package) | 2.74 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Control cabinet flange plate Control cabinet flange plate Diaphragm flange Empty flange for small enclosures Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/control cabinet Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Meter cabinet flange Nipple flange Nipple strip PG-segment flange plate Plate Rubber grommet feed-through flange Rubber grommet flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















