€36.06
% €36.59 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024685 P/N: NSYEC462 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC462 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 2 Kabeldurchf. Clipbefest. 400x600mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, 2 Cable Entries, Clip Mounting, 400x600mm
Schneider Electric NSYEC462
EAN 3606485126432
Description
Dit is een multifunctionele 2-ingang kabelwartelplaat voor PanelSeT SFN en PanelSeT SF elektrische kasten. Het product is gemaakt van gegalvaniseerd staal. Het is geschikt voor kasten met nominale breedte en diepte van respectievelijk 400 en 600 mm. De set bevat één plaat met 2 ingangen, polyurethaan zelfklevende pakking met dwarsdoorsnede van 15 x 25 mm en bevestigingselementen. De kabelwartelplaat moet op de onderzijde van de kast worden gemonteerd. Dit product is gekwalificeerd als een grene premium, met een minimaal gebruik van gevaarlijke stoffen.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 400mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC462 |
|---|---|
| EAN | 3606485126432 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 1.68 kg |
| Weight (Package) | 1.68 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Diaphragm flange Entry flange for small enclosure Entry flange for small enclosure/switch cabinet Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for switch cabinet Flange small enclosure empty Foam rubber flange Foam rubber penetration flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















