€29.03
% €29.45 (1.43% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024681 P/N: NSYEC441 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC441 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf. -Clipbefest. 400x400mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, 1 Cable Pass-Through -Clip Mount, 400x400mm
Schneider Electric NSYEC441
EAN 3606485126203
Description
Dit is een multifunctionele 1-ingang kabelwartelplaat voor PanelSeT SFN en PanelSeT SF elektrische kasten. Het product is gemaakt van gegalvaniseerd staal. Het is geschikt voor kasten met nominale breedte en diepte van respectievelijk 400 en 400 mm. De set bevat één plaat met 1-ingang, polyurethaan zelfklevende pakking met dwarsdoorsnede van 15 x 25 mm en bevestigingselementen. De kabelwartelplaat moet op de onderzijde van de kast worden gemonteerd. Dit product is gekwalificeerd als een grene premium, met een minimaal gebruik van gevaarlijke stoffen.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 400mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC441 |
|---|---|
| EAN | 3606485126203 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 1.07 kg |
| Weight (Package) | 1.07 kg |
Designations
PG segment flange plate cable entry cable entry flange cable entry plate cable flange plate closure flange diaphragm flange empty small enclosure flange entry flange for small enclosures entry flange for small enclosures/switch cabinet entry plate entry plate for small enclosures flange flange insert flange plate flange plate for switch cabinet foam rubber flange foam rubber push-through flange meter cabinet flange mounting flange nipple flange nipple strip plate switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















