€22.63
% €22.97 (1.48% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024679 P/N: NSYEC44 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC44 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 400x400mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, One-Piece, Clip Fixing, 400x400mm
Schneider Electric NSYEC44
EAN 3606485125954
Description
Dit is een multifunctionele volle kabelwartelplaat voor PanelSeT SFN en PanelSeT SF elektrische kasten. Het product is gemaakt van gegalvaniseerd staal. Het is geschikt voor kasten met nominale breedte en diepte van respectievelijk 400 en 400 mm. De set bevat één plaat met bevestigingselementen. De kabelwartelplaat moet op de onderzijde van de kast worden gemonteerd. Dit product is gekwalificeerd als een grene premium, met een minimaal gebruik van gevaarlijke stoffen.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 400mm |
| Höhe | 25mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC44 |
|---|---|
| EAN | 3606485125954 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 1.08 kg |
| Weight (Package) | 1.08 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closing flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosure Entry flange for small enclosure/switchgear Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for switchgear Membrane flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Sponge rubber flange Sponge rubber push-through flange Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















