€33.60
% €34.09 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024677 P/N: NSYEC361 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC361 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf. Clipbefest. 300x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable passage, clip attachment, 300x600mm
Schneider Electric NSYEC361
EAN 3606485126197
Description
Dies ist eine Mehrzweck-Kabelverschraubungsplatte mit 1 Eingang für PanelSeT SFN-, PrismaSeT- und PanelSeT SF-Schaltschränke. Das Produkt besteht aus verzinktem Stahl. Geeignet für Gehäuse mit Nennbreite und -tiefe 300 mm und 600 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 300mm |
| Höhe | 20mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC361 |
|---|---|
| EAN | 3606485126197 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 1.34 kg |
| Weight (Package) | 1.34 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/switchgear Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for switchgear Foam rubber flange Foam rubber through flange Membrane flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















