€99.57
% €101.03 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024672 P/N: NSYEC1662 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1662 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 2 Kabeldurchf. Clipbefest. 1600x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 2 cable entries, clip mounting, 1600x600mm
Schneider Electric NSYEC1662
EAN 3606485126531
Description
Dies ist eine Mehrzweck-Kabelverschraubungsplatte mit 2 Eingängen für PanelSeT SFN- und PanelSeT SF-Elektrogehäuse. Das Produkt besteht aus verzinktem Stahl. Geeignet für Gehäuse mit Nennbreite und -tiefe 1600 mm und 600 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1600mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1662 |
|---|---|
| EAN | 3606485126531 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 9.32 kg |
| Weight (Package) | 9.32 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Cable introduction plate Closure flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber passage flange Introduction flange for small enclosure/switch cabinet Introduction flange for small enclosures Introduction plate Introduction plate for small enclosures Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















