€95.11
% €96.51 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024671 P/N: NSYEC1661 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1661 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf. Clipbefest. 1600x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry panel, 1 cable entry, clip fastening, 1600x600mm
Schneider Electric NSYEC1661
EAN 3606485126425
Description
Dies ist eine Mehrzweck-Kabelverschraubungsplatte mit 1 Eingang für PanelSeT SFN- und PanelSeT SF-Elektrogehäuse. Das Produkt besteht aus verzinktem Stahl. Geeignet für Gehäuse mit Nennbreite und -tiefe 1600 mm und 600 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1600mm |
| Höhe | 35mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1661 |
|---|---|
| EAN | 3606485126425 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 9.7 kg |
| Weight (Package) | 9.7 kg |
Designations
Blank small housing flange Cable entry Cable entry flange Cable entry panel Cable flange plate Closure flange Counter cabinet flange Diaphragm flange Entry panel Entry panel for small housing Flange Flange insert Flange plate Flange plate for control cabinet Introduction flange for small housing Introduction flange for small housing/control cabinet Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Sponge rubber flange Sponge rubber push-through flange Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















