€80.80
% €81.99 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024670 P/N: NSYEC166 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC166 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 1600x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, one-piece, clip mounting, 1600x600mm
Schneider Electric NSYEC166
EAN 3606485126173
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1600 e 600 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1600mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC166 |
|---|---|
| EAN | 3606485126173 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 9.39 kg |
| Weight (Package) | 9.39 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Cable introduction plate Closure flange Diaphragm flange Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/switchgear Introduction plate Introduction plate for small enclosures Meter cabinet flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Small enclosure blank flange Switchgear flange plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















