€79.75
% €80.92 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024668 P/N: NSYEC165 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC165 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 1600x500mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, single-piece, clip mounting, 1600x500mm
Schneider Electric NSYEC165
EAN 3606485126166
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1600 e 500 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1600mm |
| Höhe | 25mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC165 |
|---|---|
| EAN | 3606485126166 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 7.54 kg |
| Weight (Package) | 7.54 kg |
Designations
Blank small enclosure flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Diaphragm flange Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/switchgear Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber grommet flange Meter cabinet flange Mounting flange PG segment flange plate Plate Spud flange Spud strip Switchgear flange plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















