€81.97
% €83.18 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024667 P/N: NSYEC1641 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1641 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf. Clipbefest. 1600x400mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable entry, clip mounting, 1600x400mm
Schneider Electric NSYEC1641
EAN 3606485126401
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 1 ingresso per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1600 e 400 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1600mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1641 |
|---|---|
| EAN | 3606485126401 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 6.24 kg |
| Weight (Package) | 6.24 kg |
Designations
Cabinet entry flange for small enclosures Cabinet entry flange for small enclosures/switch cabinet Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber through flange Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















