€80.68
% €81.87 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024664 P/N: NSYEC1281 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1281 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf. Clipbefest. 1200x800mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable passage, clip fastening, 1200x800mm
Schneider Electric NSYEC1281
EAN 3606485126395
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 1 ingresso per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1200 e 800 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1200mm |
| Höhe | 35mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1281 |
|---|---|
| EAN | 3606485126395 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 9.83 kg |
| Weight (Package) | 9.83 kg |
Designations
Attachment flange Blank small enclosure flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closing flange Diaphragm flange Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/switchgear Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for switchgear Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















