€78.22
% €79.37 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024663 P/N: NSYEC128 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC128 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 1200x800mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, single-piece, clip-on attachment, 1200x800mm
Schneider Electric NSYEC128
EAN 3606485126142
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1200 e 800 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1200mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC128 |
|---|---|
| EAN | 3606485126142 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 9.18 kg |
| Weight (Package) | 9.18 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Cable introduction plate Closing flange Empty small enclosure flange Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for switchgear cabinet Foam rubber flange Foam rubber punch-through flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/Switchgear cabinet Introduction plate Introduction plate for small enclosures Membrane flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switchgear cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















