€71.54
% €72.59 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024662 P/N: NSYEC1262 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1262 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 2 Kabeldurchf., Clipbefest., 1200x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 2 cable entries, clip mounting, 1200x600mm
Schneider Electric NSYEC1262
EAN 3606485126517
Description
Piastra pressacavi 2 multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1200 e 600 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 15 x 25 ms La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1200mm |
| Höhe | 35mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1262 |
|---|---|
| EAN | 3606485126517 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 6.63 kg |
| Weight (Package) | 6.63 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Closure flange Control cabinet flange plate Control cabinet flange plate Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosure Entry flange for small enclosure/control cabinet Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange insert Flange plate Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Sponge rubber flange Sponge rubber push-through flange Wiring entry plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















