€55.06
% €55.87 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024660 P/N: NSYEC126 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC126 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 1200x600mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, single-piece, clip mounting, 1200x600mm
Schneider Electric NSYEC126
EAN 3606485126135
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1200 e 600 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1200mm |
| Höhe | 25mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC126 |
|---|---|
| EAN | 3606485126135 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 6.8 kg |
| Weight (Package) | 6.8 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Flange Flange insert Flange plate Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/Switch cabinet Introduction plate Introduction plate for small enclosures Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Rubber grommet flange Rubber grommet passing flange Switch cabinet flange plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















