€53.18
% €53.97 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024658 P/N: NSYEC125 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC125 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 1200x500mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, Single Piece, Clip Attachment, 1200x500mm
Schneider Electric NSYEC125
EAN 3606485126128
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1200 e 500 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1200mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC125 |
|---|---|
| EAN | 3606485126128 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 5.48 kg |
| Weight (Package) | 5.48 kg |
Designations
Cabinet entry flange Cabinet entry flange/Switch cabinet Cabinet entry plate Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small cabinet flange Entry plate Flange Flange attachment Flange insert Flange plate Membrane flange Meter cabinet flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Rubber foam flange Rubber foam through flange Switch cabinet flange plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















