€59.11
% €59.98 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024657 P/N: NSYEC1241 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1241 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf., Clipbefest., 1200x400mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable passage, clip fastening, 1200x400mm
Schneider Electric NSYEC1241
EAN 3606485126364
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 1 ingresso per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1200 e 400 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 15 x 25 ms La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1200mm |
| Höhe | 35mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1241 |
|---|---|
| EAN | 3606485126364 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 4.5 kg |
| Weight (Package) | 4.5 kg |
Designations
PG-segment flange plate cable entry cable entry flange cable flange plate closure flange conduit entry plate control cabinet flange plate control cabinet flange plate diaphragm flange empty small enclosure flange entry flange for small enclosures entry flange for small enclosures/control cabinet entry plate entry plate for small enclosures flange flange insert flange plate meter cabinet flange mounting flange nipple flange nipple strip plate sponge rubber flange sponge rubber push-through flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















