€51.07
% €51.82 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024656 P/N: NSYEC124 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC124 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 1200x400mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, single-piece, clip fastening, 1200x400mm
Schneider Electric NSYEC124
EAN 3606485126111
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1200 e 400 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1200mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC124 |
|---|---|
| EAN | 3606485126111 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 4.22 kg |
| Weight (Package) | 4.22 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Entry plate Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber punch-through flange Membrane flange Metering cabinet flange Mounting flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Small enclosure entry flange Small enclosure entry plate Small enclosure/switchgear entry flange Switchgear flange plate Switchgear flange plate Threaded nipple flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















