€62.27
% €63.19 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024655 P/N: NSYEC1082 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1082 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 2 Kabeldurchf., Clipbefest., 1000x800mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, 2 Cable Ducts, Clip Mount, 1000x800mm
Schneider Electric NSYEC1082
EAN 3606485126500
Description
Piastra pressacavi 2 multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1000 e 800 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 15 x 25 ms La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1000mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1082 |
|---|---|
| EAN | 3606485126500 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 8.17 kg |
| Weight (Package) | 8.17 kg |
Designations
Cable Entry Cable Entry Flange Cable Entry Plate Cable Flange Plate Closure Flange Diaphragm Flange Empty Small Enclosure Flange Entry Plate Entry Plate for Small Enclosures Flange Flange Insert Flange Plate Introduction Flange for Small Enclosures Introduction Flange for Small Enclosures/Switch Cabinet Meter Cabinet Flange Mounting Flange Nipple Flange Nipple Strip PG Segment Flange Plate Plate Rubber Foam Flange Rubber Foam Through Flange Switch Cabinet Flange Plate Switch Cabinet Flange Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















