€59.11
% €59.98 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024654 P/N: NSYEC1081 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1081 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf. Clipbefest. 1000x800mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, 1 Cable Pass-Through, Clip Mount, 1000x800mm
Schneider Electric NSYEC1081
EAN 3606485126357
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 1 ingresso per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1000 e 800 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1000mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1081 |
|---|---|
| EAN | 3606485126357 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 8.54 kg |
| Weight (Package) | 8.54 kg |
Designations
Blank Small Enclosure Flange Cable Entry Cable Entry Flange Cable Feed-through Plate Cable Flange Plate Closing Flange Entry Flange for Small Enclosure/Switch Cabinet Entry Flange for Small Housing Entry Plate Entry Plate for Small Housing Flange Flange Insert Flange Plate Foam Gasket Flange Foam Gasket Pass-Through Flange Membrane Flange Meter Cabinet Flange Mounting Flange Nipple Flange Nipple Strip PG Segment Flange Plate Plate Switch Cabinet Flange Plate Switch Cabinet Flange Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















