€58.17
% €59.02 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024653 P/N: NSYEC108 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC108 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 1000x800mm"
Schneider Electric Spacial SF Cable Entry Plate, Single Piece, Clip Attachment, 1000x800mm
Schneider Electric NSYEC108
EAN 3606485126104
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1000 e 800 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 1000mm |
| Höhe | 25mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC108 |
|---|---|
| EAN | 3606485126104 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 8.02 kg |
| Weight (Package) | 8.02 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Control cabinet flange plate Control cabinet flange plate Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosure/control cabinet Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Meter cupboard flange Mounting flange PG segment flange plate Plate Small enclosure entry flange Spigot flange Spigot strip
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















