€46.15
% €46.83 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024651 P/N: NSYEC1061 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1061 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf., Clipbefest., 1000x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable entry, clip fixing, 1000x600mm
Schneider Electric NSYEC1061
EAN 3606485126340
Description
Accessoire polyvalent de gestion des câbles. 1 entrée de câble. Fixé par clips. Platine et éléments de fixation inclus. Montage en bas d’armoire. Joint adhésif en polyuréthane auto-extinguible avec section de 15 x 25 mm inclus. Acier galvanisé.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 850mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1061 |
|---|---|
| EAN | 3606485126340 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 6 kg |
| Weight (Package) | 6 kg |
Designations
Cable entry Cable flange plate Cable introduction flange Closure flange Entry plate Flange Flange for small enclosure empty Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber penetration flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small housing/switch cabinet Introduction plate for small enclosures Lead entry plate Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG-Segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















