€39.81
% €40.40 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024650 P/N: NSYEC106 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC106 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 1000x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, single-piece, clip fixation, 1000x600mm
Schneider Electric NSYEC106
EAN 3606485126098
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e Spacial SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 1000 e 600 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 925mm |
| Höhe | 25mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC106 |
|---|---|
| EAN | 3606485126098 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 5.94 kg |
| Weight (Package) | 5.94 kg |
Designations
PG segment flange plate attachment flange cable entry cable entry flange cable entry plate cable flange plate closure flange empty flange small enclosure entry flange for small enclosure entry flange for small enclosure/switchgear entry plate entry plate for small enclosure flange flange for meter cabinet flange insert flange plate flange plate for switchgear foam rubber flange foam rubber push-through flange membrane flange nipple flange nipple strip plate switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















